חדשות בית הילדים

16 ילדים שלנו רצו במרתון מיאמי

על מסלול המרתון במיאמי שבפלורידה התייצבו 12 נערים ו-נערות מישראל – כולם מבית הילדים.

אנו מעודדים את ילדינו למימוש מקסימלי של יכולותיהם. במסגרת המרתון נעזור לילדינו לנתב אנרגיות לאפיקים של מוטיבציה וניצחון. אנו כה שמחים על השתתפות ילדינו במרתון ומקווים שמיזם זה ייתן השראה וכוח לילדים להתקדם ולהצליח.


מרתון מיאמי הוא רק קטע אחד במסלול ריצת חייהם של הילדים, אך הוא קטע חשוב מאוד. המרתון הענק המתקיים מזה שנים במיאמי שבפלורידה, נחשב לאירוע מרכזי, ששמו הולך לפניו. רוב משתתפי המרתון, המתאמנים לקראתו במשך תקופה ארוכה, רצים למען ארגוני רווחה מרחבי העולם. בעוד הם רצים על רקע נופיה המרהיבים של העיר, ריצתם מגייסת תרומות חשובות למען אנשים רבים.


החיבור בין בית הילדים למרתון מיאמי החל לפני ארבע שנים. את ´זינוק הפתיחה´ עשתה קבוצת נערים ונערות מארה"ב, שהתנדבו כמדריכים בתכנית הקיץ של בית צבע אלעזרקי, ובעקבות זאת החליטו לרוץ במרתון למען הילדים. כמו כל המשתתפים, הם פתחו עמוד אינטרנטי, דרכו גויסו תרומות עבור ילדי בית צבע אלעזרקי. לפני שנתיים נרשמה עליית מדרגה, כאשר לראשונה השתתפו בריצת חצי המרתון שני בנים ובת מבית הילדים עצמו. שנה שעברה התרחבה נבחרת בית הילדים ומנתה עשרה רצים צעירים ונמרצים בני 18-15 והשנה כאמור ירוצו 16 נערים ונערות מבית הילדים שמתאמנים מזה מספר שבועות, ארבע פעמים בשבוע, לקראת המשימה הגדולה. יחד איתם ירוצו שלושה מדריכים מבית הילדים וכמובן המתנדבים מארה"ב, שרצים למען בית הילדים זו השנה השישית. הם ירוצו לצד מרתוניסטים ותיקים ומיומנים מהעולם כולו. הם ירוצו למען אחיהם ואחיותיהם בבית הילדים.


הריצה הגדולה טומנת בחובה רווח עצום בכמה היבטים. אין צורך להסביר מה מרגיש אדם שמסיים מרתון – הכול כבר נכתב וידוע. לפיכך, אין ספק כי הגשמת המשימה והשלמתה יביאו לחיזוק הדימוי העצמי והביטחון של הילדים ביכולותיהם, שתמומשנה בצורה כה מיוחדת ועוצמתית. מעבר לכך, הריצה מאפשרת לילדים לגייס כספים עבור שאר אחיהם ואחיותיהם בבית הילדים, דרך עמוד אינטרנט שנפתח לצורך העניין לתרומות הציבור.


מיטיב לסכם זאת יהודה כהן, מנהל בית הילדים. "הילדים המקסימים שלנו מהווים סמל ומופת לכל ילד ואדם באשר הוא. הם רצו לאורך מסלול קשה ומייגע בחייהם, והוכיחו שהכול אפשרי אם מתמידים. הם גאים מאוד לייצג את שאר הילדים ולגייס תרומות למענם."


ברצוננו להודות לכל התומכים והשותפים לפרויקט, בלעדיכם לא היינו יכולים להעניק לילדינו את כל הטוב הזה.


צוות וילדי בית הילדים גאה כל כך בילדים! הוכחתם לעצמכם שאם מתמידים - רק השמיים הם הגבול...