הצוות המוביל
בבית הילדים פועל צוות רב תחומי, מקצועי ומיומן, שדואג לספק את צרכי הילדים בכל המישורים. לצד אנשי מנהלה, תחזוקה ומשק, המנהלים בית לתפארת, פועלים צוותי מומחים הכוללים: פסיכולוגים, פסיכיאטרים, עובדים סוציאליים, תרפיסטים, מורים, רכזי הדרכה, מדריכים, בני ובנות שירות לאומי. כולם יחד פועלים מכל הלב והנשמה, ומיישמים שיטות חדשניות לטיפול בילדים להעשרתם ולקידומם.


   יהודה כהן | האבא של בית הילדים

יהודה כהן הוא "האבא הגדול", הוא הרוח החיה, הוא מנהל בית הילדים מזה כ-25 שנים. 

יהודה הוא איש חינוך וניהול שהוכשר בהתאם, והקדיש את כל חייו לעבודה עם ילדים ונוער במצוקה. בתחילת דרכו שימש כרב מחנך וסגן מנהל הקולג´ הטכנולוגי בכפר הנוער סיטרין לנערים מתבגרים. בהמשך עשה בשליחות בברזיל מטעם משרד החינוך ומח´ הנוער והחלוץ של ההסתדרות הציונית.

לפני כ-17 שנים הגיע עם משפחתו לבית הילדים ע"ש אלעזרקי ומאז זהו ביתו לכל דבר. בבית זה הוא גידל עם אשתו את חמשת ילדיהם, ולא פחות מכך – עוד עשרות רבות של ילדים שהתגוררו במקום במהלך השנים.

דלתו של יהודה פתוחה לכל ילדה וילד, והם כל הווייתו ומושא עשייתו.

יהודה איננו מנהל ותו לא, בשגרת היומיום בבית הילדים הוא מחזיק ב"כובעים" רבים: הוא האב, הרחמן, המחבק. הוא המפיק, המארגן, המנהל. מצד אחד הוא המחנך הקשוח שמנחיל ערכים ומציב גבולות ברורים, מצד שני הוא הדמות שנוטעת תקווה בלב הילדים. בין כל התפקידים האלה ולמרות הקושי הרב, הוא מתמרן בוירטואוזיות מדהימה והילדים רוחשים כלפיו כבוד ואהבה.

המוטו של יהודה הוא: לתת להם את הטוב ביותר, החל ממרכך הכביסה הריחני שממלא את בית הילדים בניחוח נפלא, ועד למורה המקצועי והמיומן ביותר. מלאכתו של יהודה בבית הילדים נעשית סביב השעון, עקבית, בלתי מתפשרת ואינסופית.

תמיד, כך יהודה אומר, תמיד אפשר לתת יותר!ארבעה בעלי תפקידים ראשיים פועלים לצידו של יהודה ומהווים מעין "זרועות", שנוגעות בצורה מקצועית ומושלמת במישורים הבאים: למידה, יציבות וסדר, מערך טיפולי-רגשי, משק והגינה. ארבע זרועות אלו הן שמעניקות לילדי הבית חיים מאורגנים ואיכותיים.   בני סולימן | סגן המנהל, הממונה על מערך הלמידה

מי שלא ראה את משרדו של בני סולימן, סגן המנהל, בשעת בוקר או צהריים, בעת "פיזור" הילדים ל-27 בתי ספר בנתניה והחזרתם לבית הילדים – לא ראה חמ"ל מימיו. בני, מפקד החמ"ל אינו נח לרגע. הוא אחראי על התפעול השוטף והאחזקה של בית הילדים. הוא הכתובת הראשונה לפתרון כל בעיה. הוא שמח לעזור בכל עניין, קטן כגדול, ואין כמוהו כדי לגרום הרגשה נפלאה לילד מדוכדך.

ב"חופש הגדול", חופשי מלימודים, בני הוא האחראי על ארגון ותפעול פעילות הקיץ. כשהורים רגילים מתלבטים מה לעשות עם שניים-שלושה ילדים, בני מחפש רעיונות ומוצא פתרונות כיצד להעסיק 020 ילדים מבוקר עד לילה במשך חודשיים.

אם יהודה הוא האבא, בני הוא האח הגדול, וכן – עינו פקוחה תמיד!


   יוסי דינרשטיין | סגן המנהל והממונה על היציבות

בית אלעזרקי מספק לילדים חיים מאוד ברורים, יציבים ומסודרים – זאת בניגוד לחוויית עבר מטושטשת, מעורערת ובלתי סדירה, שהייתה מנת חלקם. יוסי הוא האחראי על היציבות הזאת. הוא המנצח על סדר היום הברור והמאורגן ששורר בבית הילדים. הוא זה שדואג שכל משימה תבוצע על פי התכנון, וכל הבטחה תקוים בעתה. יוסי הוא "השעון" של בית הילדים, הוא זה שמקנה לשגרת היום את היציבות והקביעות החיוניות כל כך לביטחונם העצמי ולתפקודם התקין של הילדים.
   ריקי כהן | אם הבית הראשית

 

ריקי היא אם הבית הוותיקה והמסורה של בית הילדים. בידיה הנאמנות והמיומנות נתונה האחריות לניהול המשק, האחזקה והתפקוד השוטף של הבית. במסגרת הקפדתה על תנאי חיים טובים לילדים, תוך השגחה מיוחדת על נושא ההגיינה, היא זו שדואגת שלכל ילד תהיה מיטה נקייה, ובגדים מבושמים וללא רבב .  אורלי וייסמן אייל| ראש הצוות הטיפוליאורלי, עובדת סוציאלית בהכשרתה ומקצועה, אחראית על ההיבט הטיפולי והרגשי של בית הילדים. באופן טבעי להיבט זה יש משמעות עצומה כשמדובר ב "ילדים בסיכון", שעברם טראומתי עם קשיים רגשיים רבים. אורלי היא האחראית בתוך בית הילדים על כל הטיפולים, הפסיכולוגיים וטיפולי הצוות הטיפולי: עובדים סוציאליים, והמטפלים בתרפיות השונות. אורלי גם האחראית על התקשורת בין הילדים ובני משפחותיהם, ועל הקשר עם לשכות הרווחה ברחבי הארץ.  אביה רוזנווסר | ראש הצוות החינוכי

 

אביה ראש הצוות החינוכי, אחראית על צוות ההדרכה הרחב בבית הילדים. מעל 100 אנשי צוות, בני ובנות שירות לאומי, רכזים, ומדריכים בשכר, שעובדים יום וליל למען ילדינו.

אביה גם מנצחת בגאון על המישור הלימודי בבית הילדים, היא מרכזת את תכנית ההוראה, אחראית על כל המורים ועוקבת אחר כל הישגי התלמידים. היא הראשונה אליה רצים כשמקבלים ציון טוב במבחן או הערכה משבחת על עבודה מושקעת.   ענת אברמוביץ | מנהלת קרן בית הילדים


ענת עומדת בראש מערך גיוס המשאבים בבית הילדים, בישראל ובחו"ל. היא אחראית לנהל את הקשרים עם כל התורמים הפרטיים, חברות וקרנות הפועלות למען ילדינו.   


חברי וועד המנהל של בית הילדים ע"ש צבע (אלעזרקי):

יו"ר , גב´ חנה מלמד
גב´ נינה ארמונד 
גב´ מלכי בן צבי
גב´ מרים זאבי
גב´ חיה אישון
גב´ קרול גולדינג
גב´ נחמה בסוק
גב´ ליזט פינטו
אדון שמואל צבע
גב´ יהודית פרומוביץ´
גב´ ליאורה מינקה 
גב´ רעות הירשברג