”כל מה שילד צריך הוא לפחות מבוגר אחד שיאמין בו” (הרב קרליבך)

בבית הילדים ע"ש צבע (אלעזרקי), אמונה, אנחנו מאמינים בכל ילדה וילד.

בית צבע (אלעזרקי) הוא ביתם החם, האוהב והמקדם של יותר מ- 200 "ילדים בסיכון", בגילאי 6-18. משפחותיהם אינן מסוגלות לספק את צרכיהם הבסיסיים של הילדים ו/או להעניק להם כלים להתפתחות תקינה. הילדים מופנים אלינו ע"י רשויות הרווחה ונקלטים במסגרותינו המיוחדות.


בבית צבע אנו מעניקים ל"ילדים בסיכון" בית ומשפחה, מספקים את צרכיהם הפיסיולוגיים, מאפשרים להם לגדול בסביבה תומכת, חמה ואוהבת, תוך מתן סיוע טיפולי והעשרה לימודית, חינוכית וחברתית. כל זאת - באמצעות הצוות המקצועי והמסור ביותר. בין השאר אנו דואגים מדי בוקר להסעת הילדים ליותר מ-20 בתי הספר שברחבי נתניה והחזרתם בצהריים לביתנו.


בית הילדים ע"ש צבע (אלעזרקי) נוסד ב-1969 בנתניה. בשנת 1982 התאגדנו כעמותה עצמאית, בפיקוחה של אמונה שפועלת בשיתוף ובתמיכה של משרד העבודה והרווחה, משרד החינוך, עיריית נתניה ותורמים רבים מהארץ ומחו"ל. כל ילד שכף רגלו דרכה על סף ביתנו הוא ילדנו לכל דבר וכזה הוא יישאר תמיד. משפחת בית צבע (אלעזרקי) גאה להיות אבא ואמא לילדים רבים, חלקם כבר בוגרים עצמאיים, ששברו את מעגל המצוקה והשתלבו בהצלחה בחברה הישראלית.


מטבע הדברים, אוכלוסיית "ילדים בסיכון" כוללת אחים ואחיות, בני אותה משפחה. בבית צבע אלעזרקי אנו דואגים "לאחד" אחים ואחיות, לדאוג לכך שיגדלו באותו בית ובאותה האווירה. הצלחתנו בתחום זה משתקפת בדאגה ההדדית שקיימת בקרב האחים והאחיות.


בביתנו פועלות כיום 6 מסגרות עיקריות, בתוכן מחולקים הילדים לקבוצות של בנים ובנות ועל פי הגילאים השונים:


א) בית הגיל הרך- לבנים ובנות בגילאי 5-11. 


ב) בית הילדים המרכזי - לבנות ובנים בגילאי 12-15, בו מתקיימות כל פעילויותינו המגוונות.


ג) בית הבוגרות "בית אסתר" – מסגרת עצמאית לנערות בגילאי 16-18.


ד) בית הבוגרים – מסגרת עצמאית לנערים בגילאי 16-18.


ה) המרכז לטיפול בילד ובמשפחה – תכנית העשרה ושיקום התא המשפחתי, ל"ילדים בסיכון" והוריהם. 


בבית הילדים ע"ש צבע (אלעזרקי) אנחנו מאמינים בכל ילדה וילד.

אנחנו מאמינים שילד מקבל הופך לאדם נותן.